Můj první výcvik

Den nesoucí datum 17. 6. 2012 byl pro mě den s velkým “D”, neboť v tuto dobu proběhl můj první klubový vojenský výcvik v rámci naší německé jednotky. Místem výcviku se staly Viničné Šumice, kde jsme se sešli pouze ve čtyrech lidech v 9:00 hodin ráno. Výcviku se účastnili Bruno, Míša Wecker, Otto a já, jako nováček jednotky.

Náplní výcviku byla základní pořadová příprava spojená s pořadovou přípravou se zbraní. Dále na programu byla nauka o zbraních a především školení o právech a povinnostech vojáka, kde jsem velmi rychle zjistil, že převažují povinnosti.

Při pořadové přípravě se u mě přišlo na pár větších nedostatků, které byly v průběhu následujícího opakování do zblbnutí postupně odstraňovány. To platilo i u pořadové přípravy se zbraní, kde je stále co zlepšovat. Ono je stále vůbec co zlepšovat. Přesto musím říci, že se mi Bruno a Otto dost věnovali. V podstatě celý výcvik se točil kolem mě zvlášť, když Otto musel později v průběhu výcviku odjet.

Míša se této akce účastnila především jako fotografka, jenž výcvik zdokumentovala a pořídila k němu potřebný záznam na základě poznámek, které si zapisovala v průběhu výcviku.

Po odjezdu Otty kolem 13:00 hodiny následovala vítaná pauza. Po ní pokračoval výcvik v podobě nauky o zbraních, kde mě Bruno velmi detailně seznamoval s K98 a P38, včetně jejich součástek. Posléze byla na řadě opět pořadovka, která probíhala po celý zbytek výcviku a na jejímž konci měl Bruno takřka vykřičený hlas.

V 16:00 hodin proběhlo zdárné ukončení výcviku s jeho celkovým hodnocením. Poté jsme odjeli autem do Vyškova a odtud se každý sám vydal vlastní cestou domů. Doma na mě čekala vana, pohár červeného vína na zapití dne a hlavně odpočinek.

Na závěr bych chtěl poděkovat Brunovi a Ottovi za jejich pozornost mě tolik věnované a Míše za její fotky a přítomnost vůbec. Věřím tomu, že jsem si z tohoto výcviku něco odnesl. Již teď se těším na další spolupráci a jsem zvědav co bude příště.

Zapsal: Wilhelm Schneider

FOTOGALERIE

28.8.2012|