I v zimě je možnost navštívit dělostřeleckou tvrz Bouda

Mimořádné zimní vstupy pro zájemce o návštěvu dělostřelecké tvrze Bouda

V rámci pravidelných zimních kontrol a udržovacích prací bude možné i v zimním období navštívit rozsáhlý podzemní systém s pěti povrchovými bojovými objekty této významné vojensko-historické a stavební památky. Přímo ke vchodovému objektu tvrze Bouda, v případě že napadne sníh, vede značená běžecká trať. Přístup pro vyznavače běžeckého lyžování, je možný z několika směrů: nejkratší trasa vede od Suchého vrchu a Červenovodského sedla, dále se nabízí krásná trasa z Těchonína, Mladkova, Lichkova, nebo Jablonného nad Orlicí. Tytéž obce jsou východištěm turistických pěších tras.

První mimořádné návštěvní termíny jsou o víkendu ve dnech 30. 11.–1. 12. 2002. V každý shora uvedený den budou dva vstupy do labyrintu chodeb a sálů v podzemí dělostřelecké tvrze Bouda a to v 11.00 a 13.00 hodin. Pokud se najdou zájemci o vstup v jiný čas v těchto dnech, mohou kontaktovat na tel. čísle správce tvrze: 777 647 114.

Po návštěvě tvrze Bouda je možné nasměrovat své kroky, nebo lyže k Prostřední Lipce u Králík a využít celoroční každodenní otevírací doby ve Vojenském muzeu Králíky. Zde lze shlédnout expozici tankové, dělostřelecké a automobilní techniky, výstavy zbraní, munice a dokumentů, nebo získat ve zdejším IC čs. opevnění informace o tom, který z objektů pevnostních muzeí v Králické pevnostní oblasti lze aktuálně navštívit (tel.: 465 632 466).

Za SPČO, s.r.o. – provozovatele Muzea čs. opevnění – dělostřelecké tvrze Bouda
Ing. Martin Ráboň

1.12.2002|