Den s armádou ve Valašském Meziříčí

Poslední červnový víkend jsme rádi přijali pozvání místní jednoty Československé obce legionářské na její vzpomínkovou akci Den s armádou, konanou v areálu tamní Sokolovny.

Do Meziříčí jsme přijeli už v pátek večer, abychom se mohli zúčastnit i městské Muzejní noci, jejíž jednou zastávkou byla i zmíněná Sokolovna. Avizovaný program sice nebylo lehké v temnotě najít, pro bloudící návštěvníky ale naše rozžhavená lampa fungovala jako spolehlivý maják.

Ráno pak začal hlavní program Dne s armádou, který byl koncipován jako průřez našimi vojenskými dějinami od legií až po druhoválečný odboj, který zde kromě nás reprezentovali i kolegové, představující naši východní exilovou armádu. Představení obrněné brigády, motopraporu a Universal Carrieru jsme tentokrát doplnili i několika interaktivními přednáškami, které vzbudily poměrně slušný zájem publika. Reakce diváků nás utvrdily v tom, že tento způsob popularizace naší historie je pro návštěvníky atraktivní a na dalších akcích v něm proto budeme pokračovat.

Závěrem bychom rádi poděkovali organizátorům za pěknou akci i vzornou péči, určitě se ještě někdy do Valašského Meziříčí podíváme!

Zapsal Petr Březina, foto Kryštof Poukar, Josef Blaha, Petr Březina

FOTOGALERIE

15.6.2023|