4th Batt. of Musketeers opět boduje na Churchillově podzimní míli

“Blíží se svítání a my máme za sebou čtyři hodiny usilovného pochodu neznámou krajinou. Vytrvalý déšť se pomalu prokousává našimi battledressy a nic nenasvědčuje tomu, že by se na tom mělo v následujících hodinách něco změnit. Alespoň že se nám prozatím podařilo vyhnout všem hlídkám nepřítele i civilnímu obyvatelstvu. Pomalu se dostáváme do mrákotného stavu, kdy nohy automaticky šlapou vpřed, zatímco mozek upadá do spánku…”

Letošní ročník oblíbeného závodu v režii 2nd Bt. Argyll & Sutherland je za námi a 4th Batt. of Musketeers byl opět při tom.
Jak zmíněno výše, ani tato akce naštěstí neohrozila naše letošní 100% povětrnostní skóre a tak nás vytrvalý déšť doprovázel v pátek, v sobotu i v neděli, aby se s naším odjezdem obloha rozjasnila a vysvitlo slunce. Skutečně, přítomnost Mušketýrů je letos pro organizátory jasnou zárukou srážkově vydatného období.

V těžké konkurenci ostatních zkušených borců náš tým ve složení Pte. Gripweed, Pte. Clapper a Pte. Parkin (v závěru povzbuzovaný nehrajícím kapitánem Pte. Juniperem) znovu obstál a dokonce o jednu příčku vylepšil své loňské umístění. Lepší byl pouze univerzitní maratónský tým UCLA v uniformách US boys z 4th AD a samozřejmě famózní jednotka italských dobrovolníků “Solferino”, které touha po “Gloria d´Italia” vybičovala k vskutku nezapomenutelnému výkonu. Bravo, Camerati – vaše pořadová příprava zůstane dlouho v nás!

Díky organizátorům i všem závodníkům za příjemně strávený wellness víkend a těšíme se na další ročník!

Pte. H. E. Gripweed

FOTOGALERIE

23.10.2009|