Drsňák jede na Tankové dni Laugarício 2018

V letošním roce se nám konečně podařilo splnit loňský slib, daný organizátorům této populární akce, a zúčastnit se s Universal Carrierem “Drsňákem” Tankových dnů. Loni nám bohužel technické problémy neumožnily přijet, ale tento červen jsme vyrazili s naší obrněnou vozbou na Slovensko.

TDL jsou jednou z největších přehlídek historické i modernější vojenské techniky ve střední Evropě, přičemž jednotlivé dějinné epochy jsou prezentovány formou statických dobových táborů a technika pak v dynamických jízdách v aréně. Součástí akce jsou i bojové ukázky z válečných konfliktů s masivním nasazením pásové techniky a letadel.

My jsme se ovšem zaměřili na to, co nám jde nejlépe a v rámci malého tábora exilové Československé samostatné obrněné brigády jsme předváděli věrnou simulaci týlového života v zápolí. Kromě údržby techniky jsme se věnovali především vaření a konzumaci kávy v naší frontové kavárně a řízenému odpočinku.

Odpoledne jsme pak s naším ATS odřadem vyrazili do arény ukázat návštěvníkům “Drsňáka” v pohybu. Akci jsme večer zakončili pancéřovým piknikem na pláži u Váhu.
Děkujeme hlavnímu organizátorovi Mariánovi Simeonovi za pozvání a jsme rádi, že i naším přispěním zavlála nad Trenčínem na několik dní opět československá vlajka.

Text Petr Březina, foto Martin Tomeš, Josef Blaha, Roman Juráš a Petr Březina

FOTOGALERIE

6.12.2018|